ANA SAYFA      HAKKIMIZDA      ABONELİK      KÜNYE VE İLETİŞİM     

Aylık Aile Dergisi
ISSN 1306-0872
picturepicturepicturepicture
picturepicturepicturepicture
picturepicturepicturepicture
picturepicturepicturepicture
picturepicturepicturepicture
picturepicturepicturepicture
BİZDEN HABERLER

Semerkand Aile Dergisi kaleme aldı, BİZDEN HABERLER bölümünde yayınlandı.


ANTEP’TE SİMGE KREŞ MİNİKLERE YUVA SICAKLIĞINI ARATMIYOR

2008’de açılan Özel Simge Kreş ve Gündüz Bakım Evi bu yıl da kayıtlarını eylül ayında almaya başlıyor. Bilimsel ve modern eğitim anlayışını benimsediklerini belirten kreş yönetimi, çocukların bireysel farklılığının gözetildiği bir ortamın önemine vurgu yapıyor. Etkin öğrenme ilkelerine göre düzenlenen programlarla 2-6 yaş arası çocukların maddi ve manevi yönden eğitimi hedefleniyor. Adres: Güvenevler Mah. 14 no.lu Cad. 29007 no.lu Sok. No:3 Şehitkamil/ Gaziantep
TEL: 0342 322 70 22
0342 321 00 32

VİYANA’DA KERMES

Viyana Semerkand Vakfı’nın Viyana’da düzenlediği kermes bölgede yaşayan Türkler tarafından büyük ilgi gördü. Semerkand kitap ve cd’lerinin satışının yoğun olduğu kermeste, hem gözlere hem de midelere hitap eden yemek bölümü de büyük beğeni topladı. Viyana Semerkand Vakfı yararına düzenlenen kermeste bir araya gelen Türkler birlikte olmanın sevincini yaşadı.

ANKARA’DA 3 ANAOKULU 3’Ü DE ÇOCUK KOKULU

Ankara’nın üç önemli merkezinde miniklere sımsıcak bir eğitim ortamı sunan Yeşil Elma, Karanfil Bahçeleri ve Çiçek Bahçesi Anaokulları annelerin içini rahat ettiriyor. Milli ve manevi değerlerine bağlı, özgüven sahibi ve sosyal çocuklar yetiştirmeyi hedefleyen üç kurumun asıl ortak noktası ise çocukların rahatlığına verdikleri öncelik. Çoklu zeka kuramlarının yer aldığı eğitim materyallerinden yararlanarak çocukların bilişsel, zihinsel ve dilsel alanlardaki gelişimini destekleyen okullarda drama, İngilizce, satranç, jimnastik, bilgisayar gibi dersler yer alıyor. Binicilik, sinema, tiyatro ve gezilerle renklendirdikleri müfredatları sayesinde dolu dolu bir eğitim imkanı sağlıyorlar. Yeni eğitim döneminde kayıtlarını almaya başlayan anaokullarının irtibat bilgileri şöyle: Yeşil Elma Anaokulu: Emek 87. Sok No: 24 Çankaya, Tel: 0312 223 44 02 - Karanfil Bahçeleri Anaokulu: Sanatoryum Cad. Çamaltı Sok. No: 9 Bankaevleri Keçiören Tel: 0312 358 93 95, Çiçek Bahçesi Anaokulu: Ostim 433.Sok Fazilet Yapı Kooperatif No:88 Yenimahalle Tel: 0312 394 55 04

ALAŞEHİRLİ HANIMLARDAN ÇOCUKLARA ÖZEL PROGRAM

Alaşehir Beyder (Beş Eylül Yardımlaşma Derneği) bayanlar kolu, çocuklar için düzenlediği yaz kampını güzel bir etkinlikle bitirdi. Alaşehir şehir sinemasında gerçekleştirilen etkinlik halka açık olarak yapıldı. Semerkand Yayınları’nın da standının bulunduğu programa Alaşehirlilerin ilgisi yoğun oldu. Yaz kampına katılan çocukların sergilediği programda özellikle “Aşık Çoban” skeci ve halk oyunları büyük beğeni kazandı. Alaşehir Beyder (Beş Eylül Yardımlaşma Derneği) bayanlar kolu mensuplarının büyük fedakarlıkları ve yoğun çalışmaları takdir topladı. Dernek yetkilileri Alaşehirlilerle iç içe olmak için bu tür programların devam edeceği ve yeni projelerin hazırlandığı müjdesini verdi.

MARMARA’DA SEMERKAND YARIŞMASI

Semerkand Dergisi Marmara Bölgesi Temsilcileri arasında düzenlenen bilgi yarışması, 8 Ağustos akşamı, Tepeören Erol Kültür Merkezi’nde yapıldı. Marmara bölgesini temsilen 41 merkezin katıldığı yarışmaya, Semerkand yetkililerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. 19.00’da başlayan yarışmada toplam 25 soru soruldu. Yarışma sonunda Beykoz ve Bahçelievler Temsilciliği arasında geçen birincilik çekişmesinde Bahçelievler birinci oldu. İkinciliği Beykoz’un aldığı yarışmada, üçüncülüğü Eyüp temsilciliği kazandı. Birinci olan Bahçelievler ekibine Umre, ikinci olan Beykoz ekibine yarım altın, üçüncü olan Eyüp ekibine ise çeyrek altın hediye edildi.

RAMAZAN’DA SEMERKAND YAYINLARI’NA NASIL ULAŞILIR?

Her yıl Ramazan ayı fularında yoğun ilgi toplayan Semerkand Yayınları, bu sene Sultanahmet Camii fuar alanında, Eyüp Sultan Feshane Bahçesinde, Esenler Kültür Merkezi bahçesinde ve Ankara Kocatepe Camii bahçesinde açılacak standlarla sergilenecek.  

Sultanahmet Fuarı 27/08/2009 - 15/09/2009
Eyüp Fuarı (Feshane Bahçesi) 21/08/2009-19/09/2009
Esenler Kültür Merkezi 21/08/2009-19/09/2009
Ankara Kocatepe Camii 27/08/2009-15/09/2009

ANTALYA ELMALI KERMESİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Antalya’nın Elmalı ilçesinde Elmalı Yedi Çınar Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Ağustos ayında dernek yararına bir kermes düzenlendi. Elmalı ilçesi sakinleri ile gönül dostlarını kaynaştırmayı hedefleyen kermes yaklaşık 1500 kişinin katılımı ile amacına fazlasıyla ulaşmış oldu.

Yazıyı paylaşın: