Değişime Açık Boyalara Yakın Olun

Özellikle son dönemlerde boyası değiştirilen mobilyaların bir trend halini aldığını görüyoruz ki bu, evdeki eski eşyalara yeni bir gözle bakmamızı sağlayabilir.

YEŞİM ŞENTÜRK

Seneler geçti, eşyalarınızla yaş aldınız. Süratle yenileniyor her şey. Bol seçenekli, trendlerin ve arz talep çizgisinin hızla değiştiği tüketim çağında, seçimlerimizle mutlu olmaya çalışıyoruz. Sosyal medyada her kategoriden ürünün reklamı ile sürekli satın almaya teşvik ediliyor, “Yenilen!” mesajlarının sağanak yağmuru altında kalıyoruz. Neyse ki şimdi bahsedeceklerimiz gerçekten yeniliğe ihtiyacı olanların gönlüne su serpecek. Çünkü eldeki imkanlarla yenilenmenin oldukça akılcı ve keyifli bir yolunu anlatacağız: eski eşyaları boyayarak dönüştürmek.

Tüketim refleksini besleyen sosyal medyaya büsbütün kızmak yerine orada sıklıkla karşımıza çıkan ilham verici fikirlere bir göz atalım, ne dersiniz? Özellikle son dönemlerde boyası değiştirilen mobilyaların bir trend halini aldığını görüyoruz ki bu, evdeki eski eşyalara yeni bir gözle bakmamızı sağlayabilir. Hatta bu yolla yeni alacağımız bir mobilyadan çok daha iyisini elde edebiliriz, inanın.

İstediğiniz Renk İstediğiniz Tarz

Size “Boyanan eski mobilyanız tahminlerinizin ötesinde, bambaşka bir tarza bürünecek” desek, ne dersiniz? Hayallerinizdeki tarzı, istediğiniz renk ve tekniği kullanarak yakalayabilirsiniz. Üstelik piyasada belli renklerde satılan ahşap mobilyaların aksine sıra dışı renklere sahip olabilirsiniz. Küf yeşili bir konsol, gri eskitme ahşap sandalyeler düşünün mesela. Ya da rengarenk zigon sehpalar… Boyarken zihniniz rahatlayacak ve işin sonunda tatlı bir gülümseme kalacak yüzünüzde. Emeğinizin karşılığını günün sonunda görmek başka birçok konuda da cesaret verecek size.

Yazının devamı; Semerkand Aile Dergisi MART 2019 sayısında.