“Meydan Okuyoruz!”

Malumunuz, 15 Temmuz’da darbe girişimiyle ülkemizi kontrol altına alamayan ABD şimdi de ekonomik darbeyle çökertmeye çalışıyor

HAFSA KÖTEN

Malumunuz, 15 Temmuz’da darbe girişimiyle ülkemizi kontrol altına alamayan ABD şimdi de ekonomik darbeyle çökertmeye çalışıyor. Türk Lirasının Dolar karşısındaki değer kaybına uğramasının vatandaşları isyan ettireceği düşünülürken sosyal medyada ülkenin dört bir yanından destek mesajlarının yağıyor olması milletimizin ferasetini birkez daha gösterdi. 15 Temmuz günü birlik ve beraberliğini koruyan halkımız, bugün de aynısını yapıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Buna ‘ekonomik savaş’ derler. Oyununuzu gördük, meydan okuyoruz. Teslim olmayacağız. Biz düşmanlıkların cevabını misliyle verecek kadar şedit bir milletiz” sözleriyle bu yaptırıma rest çekti. Almanya, Pakistan, İran ve İtalya da dayanışma mesajlarını iletti.

Bosnalı Hatice Ana Vefat Etti

Srebrenitsa Soykırımı’nda eşi ve iki oğlunu kaybeden ve 23 yıllık adalet arayışıyla Bosna’nın sembol isimlerden biri olan Hatice Mehmedovic vefat etti. “Artık anne olamayacağım. Torunum olmayacak. Oğlum olmayacak. Bu mutlulukların ne anlama geldiğini bilemeyeceğim” ifadeleri zihinlere kazınan Hatice Mehmedovic’in ölümüyle dalga geçenler de vardı. Bir Sırp milletvekili, oğulları ve kocasını katlettikleri Mehmedovic’in vefatı üzerine “Cenazesini kim organize edecek, oğlu mu kocası mı?” şeklinde alaycı bir tivit atarak içindeki cerahati döktü. Ancak Mehmedovic’in cenazesine yüzlerce Boşnak’ın katılması, insanlıktan nasibini almamış o milletvekiline ve temsil ettiği kitleye tokat gibi bir cevap oldu.

18 Milyon Öğrencinin Merak Ettiği Soru

Eylül ayının gelmesiyle birlikte öğrenci ve veliler okulların ne zaman açılacağı ve ne zaman kapanacağı bilgisini merakla bekler oldu. Milli Eğitim Bakanlığının iş takvimini açıklamasıyla bu merak çok da uzun sürmedi.

Peçenin “İslamofobi”yle İmtihanı

Yazının devamı; Semerkand Aile Dergisi EYLÜL 2018 sayısında.