15 Temmuz’u Unutmadık

15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden tam iki yıl geçti. Bu millet 15 Temmuz 2016 tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazdı.

DR. HÜSEYİN OKUR

15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden tam iki yıl geçti. Bu millet 15 Temmuz 2016 tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazdı. Oynanmak istenen oyunlar bozularak ülkenin kaotik bir ortama sürüklenmesinin önüne geçildi. Vatanımıza, milletimize, bayrağımıza, dinimize, canımıza kasteden hainlere birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde elbirliğiyle karşı koyuldu.

Milletimiz sahip olduğu tarih bilinci, vatan sevgisi ve özündeki mertlik gibi birçok güzel vasıfla içinde bulunduğu en sıkıntılı durumlardan dahi Allah’ın izniyle feraha çıkmasını bilmiştir. Öyle ki ülkesinin bekasına kasteden hain 15 Temmuz darbe girişimine karşı tepkisini canı pahasına ortaya koymuştur. Bu yiğit millet, ülkenin geleceğini yıkmaya çalışan tankların üzerine gözünü kırpmadan ve tereddüt etmeden yürüdü. Böylece kahramanca ve cesaretle darbecilere karşı koyan milletimiz, ülkenin bağımsızlığına ve bekasına yönelik hiçbir tehdide veya ihanete katiyen müsaade edilmeyeceği mesajını en açık şekilde verdi. İşin özü, milletimiz 251 şehit, yüzlerce gazi ve milyonlarca yürek ile 15 Temmuz gecesi hem içerdeki hem de dışarıdaki hainlere karşı bir “İstiklal Mücadelesi” verdi.

Uzun gecenin sabahında yeni bir güneş doğdu. Vatan, millet ve mukaddesat uğruna, akan kanlar pahasında bizlere bir emanet tevdi edildi. Bugünün ve yarının aydınlığı bu emanete sahip çıkmak ve bağlı olduğu değerleri yaşatmakla olur. Bunu ancak davasına inanmış, yaşayan ve yaşatan yüce şahsiyetler gerçekleştirir.

Tekrar ve tekrar; aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, gazilerimize sağlık ve afiyetler dileriz. Vatan size minnettardır.