Dekorasyonda Doğala Kaçın!

Doğanın formundan, renk ve dokusundan esinlenilen natürel stilde her eşyanın ham, işlenmemiş ve huzur verici olmasına özen gösterilir.

ÖZNUR YAVAŞ

Şehir hayatında mütemadiyen doğal olana hasret kaldığımızdan, “organik” arayışını dekorasyonumuzda da hissetmeye başladık. Oysa ham dokular, doğal kumaşlar ve taş aksesuarlarla doğayı evimize davet edebiliriz. Nasıl mı? “Natürel stil” üzerine biraz araştırma yapmak yeterli olacak… Doğanın formundan, renk ve dokusundan esinlenilen natürel stilde her eşyanın ham, işlenmemiş ve huzur verici olmasına özen gösterilir. Başta oturma odası, mutfak, banyo olmak üzere yaşadığınız bütün alanlardaki eşya seçimlerinde ya da sadece aksesuarlarınızdaki ufak değişikliklerle, evinize rahatlıkla taşıyabileceğiniz bu tarz için doğanın tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

Doğal Kumaşlar

Yatak, kanepe ya da koltuklarınızda pamuklu şallar, keten yastıklar kullanabileceğiniz gibi çuval bezi gibi ham kumaş türlerine de evinizde daha çok yer açıp doğal dokuları her an hissedebilirsiniz. Hem sağlığınız hem de göz zevkinize uygun parçalarla sadeliği yakalayabilir; doğal kumaşları yalnız oturma grubunun arkasında kalan duvara uygulayacağınız yaprak desenli, canlı duvar kağıtları ile bütünleştirebilirsiniz.

Ham Dokular

Doğanın içinden gelen hasırı sandalyeden saksıya, lambadan sehpaya kadar pek çok objede kullanabilir, böylece girdiğiniz ortama sıcak ve doğal bir hava katabilirsiniz. 

Yazının devamı; Semerkand Aile Dergisi Eylül 2017 sayısında.