Instagram Alemine Hoş Geldiniz!

Instagram kullanıcıları öyle fazla sohbet etmeyi sevmezler, genelde yurt içi ya da yurt dışı gezentilikten hoşlananların seçimidir bu platform. Sadece fotoğraf (onlara göre resim) paylaşarak “ahan da ben buralarda gezerim, tozarım! Sen de evinde oturur, anca beni ‘lıke’larsın cicim!” İmajını fazla söze hacet duymadan verirler.

Semerkand Aile Dergisi - Instagram Alemine Hoş Geldiniz!
AYŞENUR USLU

Mübarek Ramazan ayını taze uğurladığımız ve hemen ardından cayır cayır temmuz ayına “merhaba” dediğimiz bu güzel günlerden pek sevgili can parelerime selamlar, hürmetler…

Yazılarım sonrasında gelen mailler beni çok mutlu ediyor. Bir de okuyucularım arasında tatlı bir gruplaşma var ki her gruba ayrı ayrı hak veriyor ve istekleri değerlendirmeye çalışıyorum. En büyük çekişmeleri tahmin edeceğiniz üzere gelin-kaynana (Ay olur mu ayol kayınvaaaalide) yazılarımda görüyorum. Gelen mailler hemen karşı cenahın da aynı şekilde hicvedilmesini istiyor. Ben bir ortacı değilim sayın okuyucularım, hak geçirmeyen bir yazarım. Hatta yazarlık bana kalmaz, bir yazar parçasıyım. (Gördüğünüz gibi nefsimle kılıç kalkanız.)

Bu sefer de geçen aylarda yazmış olduğum Facebook ile ilgili yazıma “Instagramcılar” camiasından “Bizleri de unutma!” nidaları yükselince, ben de geçtim klavyenin başına, döndüm yüzümü bilgisayarıma, niyet ettim niyetlendim Instagramcıları yazmaya! Buyurunuz efendim…

Ahan da Ben Buralarda Gezerim, Tozarım

Facebook kullanıcıları sohbet severler, konuları yorumlarla açar açar coşarlar. Gündem paylaşır, fikir alışverişi yaparlar. Genel olarak sıcak bir ortamdır ve kullanıcıları da çay insanları samimiyetindedirler.

Bunun karşılığında Instagram kullanıcıları öyle fazla sohbet etmeyi sevmezler, genelde yurt içi ya da yurt dışı gezentilikten hoşlananların seçimidir bu platform. Sadece fotoğraf (onlara göre resim) paylaşarak “Ahan da ben buralarda gezerim, tozarım! Sen de evinde oturur, anca beni ‘like’larsın cicim!” imajını fazla söze hacet duymadan verirler.

Tbt: Geçmiş Bahar Mimozaları

Yazının devamı; Semerkand Aile Dergisi Temmuz 2017 sayısında.