Çalışmayı Sevdiren Fikirler

Çalışma odası açacak imkana sahip değilseniz yeni bir odaya ihtiyaç olmadan, evde bu iş için uygun bir alanı (salon, yatak odası, merdiven altı) çalışma köşesi olarak düzenleyebilirsiniz.

Semerkand Aile Dergisi -Çalışmayı Sevdiren Fikirler
ÖZNUR YAVAŞ

İster evinizde ister iş yerinizde olsun çalışma alanınızın bir düzene ihtiyacı vardır. Ferah, aydınlık, düzenli bir çalışma alanı daha verimli çalışmanıza yardımcı olur. Doğru depolama yöntemleriyle dikkat dağıtıcı etkenleri ortadan kaldırmanız ve tüm enerjinizi yapmanız gereken işe yöneltmeniz de önemlidir.

Özellikle evde çalışma alanına ihtiyacınız varsa işin güzel kısmı, istediğiniz gibi hem kullanışlı hem şık hem de tarzınıza uygun bir çalışma masası dekore edebilme şansına sahip olmanızdır. Çalışma odası açacak imkana sahip değilseniz yeni bir odaya ihtiyaç olmadan, evde bu iş için uygun bir alanı (salon, yatak odası, merdiven altı) çalışma köşesi olarak düzenleyebilirsiniz. İşte, dar alanlarda bile çalışmayı sevdirecek, kendi zevkinize ve kullanım şeklinize göre masanızı dekore etmenize yardımcı olacak birkaç küçük öneri…

Işık ve Renk

Çalışma alanınızı düzenlerken dikkat etmeniz gerekenlerin başında ışık ve renk gelir. Masanızı gün ışığından yararlanabileceğiniz bir köşeye alarak, bu mümkün değilse de doğru bir aydınlatma ile kendinize (işinize) uygun bir ışık oluşturabilirsiniz. Renk seçimi yaparken parlak ve dikkat dağıtan renkler seçmek yerine daha sade ve pastel renkler seçerek çalışma şevkinizi artırabilirsiniz.

Düzen

Masanızın etrafındaki ıvır zıvırı ortadan kaldırmakla devam edebiliriz. Hepsini bir dolap ya da çekmeceye tıkmak yerine türlerine göre yapacağınız dolap ve çekmece içi organizeleriyle düzenleyebilirsiniz.

Yazının devamı; Semerkand Aile Dergisi Şubat 2017 sayısında